Bernardýni
 
 
 

Maraton výstav v Ženevě, Švýcarsko

Lola Geneve final 2021 Lola swiss champion

S krátkosrstou fenou Ch. WW. Lola od Strážců hor jsem během tří dnů (19. - 21. listopadu 2021) absolvoval čtyři výstavy (jednu národní a tři mezinárodní) v Ženevě. Dvakrát se Lola stala vítězem plemene (BOB) a po všechny čtyři výstavy získala od zahraničních rozhodčích švýcarský CAC. Již po sobotní výstavě splnila podmínky a jako první český bernardýn v historii získala titul Švýcarského šampiona.

Výsledky a fotografie z výstav

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Lola BOB CB 2021

Na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích posuzoval v neděli 10. října 2021 bernardýny pan rozhodčí Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Jeho rozhodnutím získala Ch. WW. Lola od Strážců hor letos již 13. titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Na výstavě měla svoji premiéru také Loly dcera Ursa Maior od Strážců hor, která ve třídě dorostu získala ocenění velmi nadějná 1.

World Dog Show Brno, CZ

Lola WW 2021 bedna

Týdenní maraton čtyř výstav pro nás končil v sobotu 2. října 2021 Světovou výstavou psů všech plemen v Brně. Bernardýny posuzoval domácí rozhodčí pan Otakar Vondrouš. Já vystavoval pouze naši krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor, která navázala na úspěchy svých předků a z kruhu odcházela s tím nejvyšším hodnocením. Získala titul WORLD WINNER 2021 (Světový vítěz) a BEST OF BREED (Vítěz plemene).

Na výstavě byla předvedena také mladá fena Rhea od Strážců hor, která získala ve třídě mladých známku výborná 3.

Přehled našich Světových a Evropských vítězů

MVP Brno, CZ

Lola final Brnenka 2021 Yankee final Brnenka 2021

Těsně před tím než začala Světová výstava psů v Brně, ve středu 29. září 2021, se na stejném místě uskutečnila ještě Mezinárodní výstava psů. Bernardýny posuzovala paní Viera Staviarská ze Slovenska, která udělila titul BEST OF BREED naší krátkosrsté feně Ch. Lola od Strážců hor a dlouhosrstému psovi Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn. V závěrečných soutěžích se dařilo Yankeemu, který se stal vítězem II. FCI skupiny s titulem BEST IN GROUP.

Klubová výstava Žamberk

Lola Best female ŽBK 2021

Neděle 26. září 2021 patřila Klubové výstav svatobernardských psů v Žamberku. tuto výstavu posuzovala rozhodčí z Polska paní Anna Kochan. Vítězem plemene v krátkosrsté varietě se stala naše fena Ch. Lola od Strážců hor. Její syn Umberto od Strážců hor získal stejně jak předchozí den titul Nejlepší dorost - BIS Puppy. Po oba dva dny byla ve třídě veteránů předvedena téměř 11letá fena Iris od Strážců hor, která získala na klubové výstavě hodnocení BEST OF VETERAN. Iris byla po oba dva dny nejstarším bernardýnem výstavy.

Výsledky našich bernardýnů a našich odchovů

Kompletní výsledky a fotogalerie na stránákch KCHSBP ČR z.s.

VII. Speciální výstava Žamberk

Perla BIS SV Žamberk 2021

VII. Speciální výstava svatobernardských psů v Žamberku proběhla v sobotu 25. září 2021 a posuzovala ji rozhodčí ze Švýcarska paní Loredana Salina. Za nejkrásnjěšího bernardýna výstavy s titulem BEST IN SHOW vybrala krátkosrstou fenu JCh. Perla Carpathian Saint´s. Nejlepší krátkosrstým psem se stal Ch. EJW. Izzi od Strážců hor. Výstavní premiéru si užil náš krátkosrstý pes Umberto od Strážců hor, který byl hodnocen jako nejkrásnější dorost - BIS PUPPY. Děkuji všem za předvedení našich odchovů i péči o ně.

Výsledky všech našich psů a odchovanců

Kompletní výsledky a fotogaleire na stránkách KCHSBP ČR z.s.

Národní výstava psů Olomouc

Yankee BIG 3 Olomouc 2021

V neděli 5. září 2021 se nám dařilo také na Národní výstavě psů v Olomouci. Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn získal mezi dlouhosrstými od slovenské rozhodčí paní Viery Staviarské titul Best Of Breed (vítěz plemene) a u krátkosrstých zvítězila Ch. Lola od Strážců hor. V závěrečných soutěží posuzovala II. FCI skupinu rozhočí z Chorvatska paní Suzana Verstovsek, která udělila Yankeemu 3. místo (BIG 3).

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 MB 2021

Dělají mi radost. To asi nejvýstižněji popisuje výstavní kariéru krátkosrsté feny Ch. Lola od Strážců hor a dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn, kteří byli v neděli 29.8.2021předvedeni na Mezinárodní výtavě v Mladé Boleslavi. Oba dva byli hodnoceni zahraničním rozhodčím jako vítězové plemene (Best Of Breed). Lola se stala navíc novým Grandšampionem ČR a Yankee Šampionem ČMKU. V Mladé Boleslavi si užila svou výstavní premiéru také Yankeeho dcera Tika od Strážců hor. Úspěšný den byl završen 2. místem pro Yankeeho ve II. FCI skupině.

2x Mezinárodní výstava psů Brno

Lola BIG 2 DUOBrno 2021

Dvou mezinárodních výstava psů v Brně jsem jsem se zúčastnil ve dnech 14. a 15. srpna 2021 pouze s naší krátkosrstou fenou Ch. Lola od Strážců hor. V sobotu byla hodnocena jako nejlepší fena v plemeni (BOS) a v neděli se stala vítězem plemene (BOB). Následně se potom v závěrečných soutěžích umístila na 2. místě ve II. FCI skupině (BIG 2).

Mezinárodní výstava psů Klatovy

Lola BOB Klatovy MVP 2021 Yankee BOB Klatovy 2021

Náš pár bernardýnů, který nám dal v březnu tohoto roku potomstvo v pododbě vrhu "U2", se předvedl v neděli 1. srpna 2021 na Mezinárodní výstavě psů v Klatovech. Od české rozhodčí paní Lenky Fairaislové získala krátkosrstá fena Ch. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Lola splnila podmínky pro uděleneí titulu Český šampion a šampion ČMKU a Yankee splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 NVP Bolka 2021 III Lola BIG 3 NVP Bolka 2021 III

V neděli 18. července 2021 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů všech plemen v Mladé Boleslavi. Předvedl jsem opět dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn a krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor. V rámci plemene posuzovala bernardýny paní rozhodčí Renata Cepková, která udělila Yankeemu i Lole titul Best Of Breed (vítěz plemene). Do závěrečných soutěží tak postupovali oba naši bernardýni. II. FCI skupinu posuzoval pan rozhočí MVDr. Vladimír Piskay ze Slovenska, který mě velmi mile překvapil. Yankee se umístil na 2. místě (res. BIG) a Lola na 3. místě (BIG 3). Poprvé v historii se stalo, že se v Čechách umístili oba bernardýni (obě dvě variety) na prvních třech místech v rámci skupiny. Proto si tohoto výsledku nesmírně vážím.

Mezinárodní výstavy psů Nitra, Slovensko

Yankee and me Nitra 2021

Tři tropické, náročné a zároveň krásné dny jsem strávil s našimi bernardýny ve dnech 9. - 11. července 2021 na třech mezinárodních výstavách v Nitře na Slovensku. Výsledky byly pro nás naprosto fantastické. Krátkosrstá fena JCh. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn se stali po všechny tři dny vítězi plemene a získali každý 3 x ocenění CAC, CACIB, BOB. Lola, která byla na Slovensku vystavována již v minulém roce, dokončila slovenský šampionát. Yankeemu se dařilo po všechny tři dny také v závěrečných soutěžích, kde se stal v pátek reservním vítězem 2. FCI skupiny (res. BIG) a v sobotu i v neděli ve 2. FCI skupině zvítězil a odcházel z kruhu nejen s titulem BEST IN GROUP, ale také s překrásnými a velkými poháry. Všechna ocenění jsme získali z rukou zahraničních rozhodčích. Velmi si vážím takové úspěchu a těším se z něho jak malé dítě.

Yankee BIG Nitra sobota 2021 a

NVP Klatovy

Lola BOB Klatovz 2021

Naší teprve druhou letošní výstavou byla Národní výstava psů v Klatovech. V neděli 4. července 2021 jsem předvedl naši krátkosrstou fenu JCh. Lolu od Strážců hor, která se stala vítězem plemene a od paní rozhodčí Lenky Fairaislové získala titul BOB.

Dařilo se jí i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 4. místě ve II. FCI skupině (BIG 4), kterou posuzoval pan MVDr. František Šimek.

Klubová výstava Němčice

Izzi BOB Němčice 2021 Eva klubovy vitez 2021

Pět měsíců roku 2021 téměř za námi a já teprve teď mohu přidat výsledky z naší první letošní výstavy. Byla jí Klubová výstava svatobernardských psů, která se konala 15. května v Němčicích. Předvedeno bylo ze 49 bernardýnů celkem 7 Strážců hor. Sám jsme přivezl ukázat naši fenu JCh. Lola od Strážců hor, která se krátce po štěňatech předvedla ve výborné kondici, a dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn. Yankee se účastnil s naší Aničkou a její kamarádkou také soutěže dítě a pes. Nejlepšího výsledku na výstavě z našich odchovanců dosáhl krátkosrstý pes Ch. JEW. Izzi od Strážců hor, který získal titul Klubový vítěz a vítěz plemene (BOB). Mezi dospělými dlouhosrstými fenami byla nejúspěšnější ICh. Eva od Strážců hor, které patřil také titul Klubový vítěz. Velmi se dařilo i dalším potomkům Strážců hor, kteří se narodili v jiných chovatelských stanicích (a že jich bylo požehnaně :-D ) a já gratuluji i jejich majitelům a chovatelům. Teď už jenom doufám, že se svět vrátí alespoň trochu do běžných kolejí a my se zase budeme moci začít častěji vídat na výstavách.

Lola CAC Němčice 2021 Anička a Yankee KV 2021

 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.