Bernardýni
 
 
 

MVP České Budějovice, CZ

Danger BIG CB 2019

Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích byl v neděli 13. října 2019 velmi úspěšný krátkosrstý pes Ch. WW. EW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor, který získal CAC, CACIB a BOB (vítěz plemene) a v závěrečných soutěžích vyhrál ve II. FCI skupině. Dlouhosrstá mladá fena Jessi od Strážců hor získala CAJC a BOJ (nejlepší mladý plemene).

2 x Mezinárodní výstava Dortmund, Německo

Eva BOS Dortmund 2019

Dlouhosrstá fena Ch. Eva od Strážců hor byla ve dnech 12. a 13. října 2019 předvedena na dvou mezinárodních výstavách psů v německém Dortmundu. Více se jí dařilo v neděli, kdy získala z rukou domací rozhodčí CAC, CACIB a BOS.

Výsledky Strážců hor 2019

Trio mezinárodních výstav Komárom, Maďarsko

Gloria BOS Komárom 2019

Tří mezinárodních výstav psů v Maďarsku se ve dnech 4. - 6. října 2019 zúčastnila dlouhosrstá fena JCh. Gloria Wild od Strážců hor. Po všechny tři dny získala CAC a v neděli potom i CACIB a BOS. Nedělní výstavou navíc splnila podmínky pro udělelní titulu Šampion Maďarska.

Více z výstav zde.

Mezinárodní výstava psů Tulln, Rakousko

Danger BOB Tulln 2019 Eva BIG 5 Tulln 2019

Na mezinárodní výstavě psů v rakouském Tullnu byli v sobotu 28.10.2019 předvedeni dva bernardýni od Strážců hor. Oba dva si vedli v konkurenci psů z rakouska a německa skvěle. Posuzovala rozhodčí z Israele paní Myrna Claire Shiboleth. V krátkosrsté varietě nejprve zvítězil a s titulem Best Of Breed odcházel z kruhu CH. WW. EW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor. V dlouhosrsté varietě ten samý výsledek zopakovala a vítězem plemene se stala Ch. JCh. Eva od Strážců hor. Té se navíc podařilo uspět i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 5. místě ve II. FCI skupině.

Danger i Eva na této výstavě získali svůj čtvrtý CAC Rakouska a tím se stali novými šampiony Rakouska. Eva touto výstavou také splnila podmínky pro udělelní titulu Mezinárodního šampiona (C.I.B.).

Speciální výstava Žamberk, CZ

Danger VSV Žamberk 2019
Joker BIS veteran Žamberk 2019

V sobotu 21. září 2019 se nám povedlo uspořádat již V. Speciální výstavu svatobernardských psů v Žamberku. Z celkového počtu přihlášených 76 bernardýnů (z 8 zemí) bylo 12 Strážců hor (11 jich bylo předvedeno). Posuzovala rozhodčí z Belgie paní Rita Breesch. Strážcům hor se dařilo. Krátkosrstý pes Ch. WW. EW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor se stal Vítězem speciální výstavy a nakonec získal i titul BEST OF OPPOSITE SEX.

Mladý pes EJW. Izzi od Strážců hor vyhrál třídu mladých a později získal titul BEST OF JUNIOR.

Obrovskou radost mi udělali také veteráni ICh. EW. EVW. Italy od Strážců hor a ICh. Joker od Strážců hor, kteří byli předvedeni ve skvělé kondici. Joker navíc běhal tak, že by mu i někteří mladí psi mohli tento pohyb závidět a zaslouženě získal titul VETERAN BEST IN SHOW.

A v neposlední řadě musím přiznat, že jsem se cítil hrdý a měl jsem upřímnou radost, když naše pětiletá dcera Anička předváděla v ukázce dítě a pes mladou krátkosrstou fenu :-)

NVP Olomouc, CZ

Eva BOB Olomouc 2019

Tři Strážci hor byli předvedeni v neděli 8.9.2019 na Národní výstavě psů v Olomouci. Nejvíce se dařilo dlouhosrsté feně Ch. Eva od Strážců hor, která získala z rukou chorvatského rozhodčího p. Šimona Olivera titul Best Of Breed (vítěz plemene).

MVP Bratislava, Slovensko

Gloria Wild BOB Bratislava 2019

Na mezinárodní výstavě psů všech plemen v Bratislavě byla v neděli 18. srpna 2019 předvedena dlouhosrstá fena JCh. Gloria Wild od Strážců hor. Od českého rozhodčího pana Petra Řehánka získala ocenění výborná 1, CAC, CACIB, BOB (vítěz plemene).

Klubová výstava Innsbruck, Rakousko

Danger Innsbruck 2019

V pátek 16. srpna 2019 se konala Klubová výstava bernardýnů v rakouském Innsbrucku. Přihlášeno bylo 43 bernardýnů z Rakouska, Slovinska, Německa, Itálie, Švýcarska a České republiky. Posuzovala domácí rozhodčí paní Uschi Eisner. Ve třídě šampionů byl předveden krátkosrstý pes Ch. WW. EW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor, který se stal vítězem celé výstavy s tituly CAC, Klubový vítěz, Nejlepší pes, BOB a BIS.

Evropská výstava psů Wels, Rakousko

Danger BOB EDS 2019 official

European Dog Show - Na Evropské výstavě psů všech plemen v rakouském Welsu byli v neděli 16. června 2019 předvedeni čtyři bernardýni od Strážců hor. Tři z nich získali od přísné, ale spravedlivé rozhodčí paní Lisbeth Mach ze Švýcarska titul Evropský vítěz. Vyjádřeno dvěma slovy z mé strany: OBROVSKÁ RADOST.

A teď přece jenom trochu podrobněji jak si to výsledky našich psů z takovéto prestižní výstavy jistě zaslouží. Absolutně nejúspěšnějším našim psem na výstavě byl krátkosrstý pes Ch. WW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor, který nejprve zvítězil v silně obsazené třídě šampionů, potom se stal nejlepším krátkosrstým psem s titulem Evropský vítěz 2019 a nakonec z rukou paní rozhodčí získal i kokardu pro vítěze plemene - BEST OF BREED. Ohromě si vážím úspěchů, kterých tento pes dosáhl. Ve svých 28 měsících věku se pyšní tituly Světový vítěz mladých 2017, Světový vítěz 2018 a teď i Evropský vítěz 2019.

Dále mladý krátkosrstý pes Izzi od Strážců hor, zvítězil ve třídě mladých a získal titul Evropský vítěz mladých 2019.

A konečně veteránka ICh EW. Itally od Strážců hor zvítězila ve třídě veteránů a získala titul Veterán Evropský vítěz 2019 a Vetreán BOB. Pro upřesnění dodejme, že Italy se taký pyšní titulem Evropský vítěz z roku 2014.

Děkuji majitelům za předvedení našich odchovanců. Děláte mi radost :)

Všichni naši Evropští a Světoví vítězové

2 x MVP Umag, Chorvatsko

umag

Na dvou mezinárodních výstavách v chorvatském Umagu jsme ve dnech 8. - 9. června 2019 předvedli dva naše odchovance. Krátkosrsý pes Ch. WW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor a mladá dlouhosrstá fena I Am St. bernard od Strážců hor se po oba dva dny stali se vítězi plemene (BOB) , každý ve své varietě. Danger navíc hned v sobotu splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona krásy (C.I.B.). Je to již v pořadí 20. bernardýn od Strážců hor, kterému se podařilo dosáhnout na titul Interšampiona.

MVP Praha, CZ

Danger BOB Praha jaro 2019

Bernardýny posuzovala na mezinárodní výstavě psů v Praze (21.4.2019) paní rozhodčí Daniela Pavlovská. Ch. WW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor zvítězil mezi krátkosrstými (BOB) a v závěrečných soutěžích se dostal u rozhodčího ze Švýcarska pana Laurenta Picharda do užšího výběru mezi nejlepších 8 psů II. FCI skupiny. Dlouhosrstá fena JCh. Gloria Wild od Strážců hor se stala nejlepší fenou a získala svůj první CACIB. Poprvé ve třídě mladých se představila dlouhosrstá fena I am St Bernard od Strážců hor, která byla hodnocena jako nejlepší mladý plemene (BOJ).

MVP Zwolle, Holandsko

Branko BOB Zwolle 2019

Na mezinárodní výstavě psů všech plemen v nizozemském Zwolle byl 7.4.2019 nejlepším v plemeni s tiutlem BOB dlouhosrstý pes Ch. Branko od Strážců hor. Posuzoval domácí rozhodčí pan John Wauben.

Výsledky Strážců hor 2019

NVP Ostrava, CZ

Eva BOB Ostrava 2019

Na národní výstavě psů v Ostravě byly 7.4.2019 předvedeny dvě dlouhosrstý feny z našeho chovu. Titul Best Of Breed získala od českého rozhodčího p. Miroslava Václavíka Ch. Eva od Strážců hor. CAC v mezitřídě byl udělen feně JCh. Gloria Wild od Strážců hor.

MVP Salzburg, Rakousko

Eva BOB Salzburg 2019

Na mezinárodní výstavě psů všech plemene v rakouském Salzburgu získala 31.3.2019 dlouhosrstá Ch. Eva od Strážců hor titul vítěz plemene (BOB) od rakouské rozhodčí pí. Gabriely Schrank Waltradud.

Klubová výstava Mladá Boleslav, CZ

Danger BIS Klubovka 2019

Na Klubovou výstavu svatobernardských psů, která se konala v sobotu 23.3.2019 v Mladé Boleslavi bylo přihlášeno 76 bernardýnů z 8 zemí. Mezi nimi bylo 12 Strážců hor a jedna naše krátkosrstá fena dovezená z Lotyšska. Posuzoval rozhodčí z Francie pan Didier Basset. Absolutním vítězem celé výstavy s titulem BEST IN SHOW se stal náš kátkosrstý odchovanec Ch. WW. JCH. JWW. Danger od Strážců hor. Nejkrásnějším veteránem výstavy (BIS veterán) a nejlepší krátkosrstou fenou byla vybrána ICh. EW. Italy od Strážců hor. Velikou radost mi udělali všichni čtyři u nás odchovaní veteráni, kteří byli na výstavě předvedeni a to Italy, Island, Iwan a Great Agáta od Strážců hor. Poslední zmiňovaná se stala nejlepším veteránem v dlouhosrsté varietě.

Výsledky Strážců hor

Kompletní výsledky a fotogalerie z Klubové výstavy

NVP Raciborz, Polsko

Eva BOB Raciborz 2019

V sobotu 16.3.2019 byla na národní výstavě psů v Polsku předvedena dlouhosrstá fena Ch. Eva od Strážců hor, která získala od polského rozhodčího titul Best Of Breed (vítěz plemene). Touto výstavou také splnila podmínky pro udělelní titulu šampion Polska.

Výsledky výstav 2019

Všichni naši šampioni

MVP Graz, Rakousko

Eva BOB Graz 2019

Na mezinárodní výstavě psů všech plemen v rakouském Grazu byly v neděli 10. března 2019 úspěšné hned dvě dlouhosrsté feny našho chovu. Titul vítěz plemene z rukou rakouského rozhodčího získala Ch. Eva od Strážců hor. Mladší fena JCh. Gloria Willd od Strážců hor byla hodnocena jako výborná 1, CAC, r.CACIB.

Výstavy 2019

MVP Martini Dog Show, Holandsko

Branko BOB Martini Dog Show 2019

Do sekce výstavy jsme doplnili výsledky hned několika výstav, kterých se zúčastnili Strážci hor. Jednou z nich byla i mezinárodní výstava psů v Holandsku (1.3.2019), kde dlouhosrstý pes Branko od Strážců hor získal titul BOB (vítěz plemene) a stal se novým šampionem Holandska.

Výstavy 2019

MVP Brno, CZ

EVA BOB DUO Brno 2019

Na Mezinárodní výstavě psů všech plemen (DUO CACIB) v Brně byl v sobotu 2.2.2019 udělen dlouhosrsté feně Ch. Eva od Strážců hor titul Best Of Breed (vítěz plemene). Je to v pořadí desátý BOB, který Eva získala.

3 x MVP Nitra, Slovensko

Danger BOB Nitra so 2019

Na třech mezinárodních výstavách psů v Nitře na Slovensku (25. - 27. 1. 2019) se prezentoval krátkosrstý pes Ch. WW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor. V pátek získal titul BOS a v sobotu a v neděli titul BOB (vítěz plemene).

Kompletní výsledky

TRIO VÝSTAV V CELJE, SLOVINSKO

Danger BOB KV Celje 2019

Ve slovinském Celje se uskutečnily ve dnech 19. - 20. ledna 2019 dvě mezinárodní výstavy a jedna výstava klubová. Na všech třech výstavách byl předveden krátkosrstý pes Ch. WW. JCh. JWW. Danger od Strážců hor a dlouhosrstá fena JCh. Gloria Wild od Strážců hor. Danger dostal výborná hodnocení od všech třech rozhodčích a od všech získal titul BOB - vítěz plemene. Glorii Wild se dařilo nejvíce na sobotní mezinárodní výstavě, kde získala titul Nejlepší mladý plemene.

Výsledky Strážců hor v roce 2019

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO, CZ

Sunny BIS puppy

Ještě dříve než jsem stačil zhodnotit loňskou výstavní sezónu, tak se naplno rozjela nová. V neděli 13. ledna 2019 proběhla národní výstava psů v Brně a samozřejmě tam nechyběli Strážci hor. Nejúspěšnější z nich byl v kruhu Ch. WW. JWW. Danger od Strážců hor, který se stal vítězem plemene (BOB) v krátkosrsté varietě.

Danger BIG 6 Olobrno 2019

V závěrečných soutěžích se velmi dařilo dlouhosrsté feně I Am Saint Bernard od Strážců hor, která vyhrála soutěž o nejkrásnějšího dorostence. A krátkosrstý Ch. WW. JWW. Danger od Strážců hor se umístil na 5. místě ve II. FCI skupině (BEST IN GROUP 5).

Trio Danger, Carolina a Eva od Strážců hor na této výstavě splnilo poslední podmínky pro šampionáty a domů odjíždělo s diplomy Českých šampionů a také šampionů ČMKU.

Kompletní výsledky Strážců hor

TOP DOG OF THE YEAR, HOLANDSKO

Branko Top Dog 2018 BIG 2

Krásné zprávy přišly z Holandska, kde žije náš dlouhosrstý pes JCh. Branko od Strážců hor. Kromě toho, že se stal otcem krásného a početného vrhu štěňátek, byl také velmi úspěšný v soutěži TOP DOG OF THE YEAR. V neděli 13. ledna 2019 se v této soutěži probojoval mezi 6 nejlepších psů ve II. FCI skupině.

2 x MVP Wels, Rakousko

Eva Wels 2018

Ch. Eva od Strážců hor se předvedla na dvou mezinárodních výstavách v rakouském Welsu. V sobotu 8.12.2018 byla hodnocena známkou výborná 2, r.CACA a v nděli 9.12.2018 získala ocenění výborná 1, CACA, CACIB, BOS.

Výsledky Strážců hor v roce 2018

MVP Praha

Danger BG 3 Praha 2018

Na mezinárodní výstavě psů v Praze bylo v neděli 2.12.2018 vystaveno 8 Strážců hor. Nejlépe se dařilo krátkosrstému psovi JCh. JWW. WW. Danger od Strážců hor, který se stal vítězem plemene (BOB) a v závěrečných soutěžích se umístil na 3. místě ve II. FCI skupině (BIG 3). CACIB a titul BOS získala krátkosrstá JCh. Carolina od Strážců hor a dlouhosrstá Ch. Eva od Strážců hor. Nejlepším mladým v dlouhosrsté varietě (BOJ) byla hdnocena Gloria Wild od Strážců hor.

Výstava v praze byla premiérou pro dlouhosrstou fenku I am St Bernard od Strážců hor a pro krátkosrstou Johanku od Strážců hor. Obě dvě byly hodnoceny jako velmi nadějné 1.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

MVP Kielce, Polsko

Clipp Kielce 2018

Na mezinárodní výstavě v Polsku byl v sobotu 10. listopadu 2018 předveden náš odchovanec JCh. Clipp od Strážců hor. Od maďarského rozhodčího získal hodnocení výborný 1, CAC, r.CACIB. Touto výstavou se stal Clipp novým Šampionem Polska.

Šampioni od Strážců hor

Výsledky Strážců hor na výstavách 2018

Klubová výstava Beusichen, Holandsko

Branko club show 2018

Na Klubové výstavě v Holandsku byli v neděli 28.10.2018 předvedeni dva dlouhosrstí Strážci hor. Ani jeden z nich nezvítězil. Přesto mi udělalo radost jejich hodnocení a známka výborná od německého rozhodčího a specialisty pro plemeno svatobernardský pes pana Hanse Wiebauera.

Výsledky Strážců hor v roce 2018

3 x MVP Komárom, Maďarsko

Eva Komarom 2018

Třech mezinárodních výstav v Maďarsku se ve dnech 19. - 21. října 2018 zúčastnila dlouhosrstá fena JCh. Eva od Strážců hor. Po všechny tři dny dosáhla stejného výsledku, kdy ji byla udělena čekatelství CAC a res.CACIB. Nedělní výstavou se stala šampionkou maďarska.

Šampioni od Strážců hor

Výsledky Strážců hor na výstavách 2018

Evropská výstava psů Varšava, Polsko

Danger EDS CAC 2018

Na Evropskou výstavu psů všech plemen bylo přihlášeno 93 bernardýnů a z toho byli dva od Strážců hor. JCh. JWW. WW. Danger od Strážců hor zvítězil v mezitřídě a později získal r.CACIB jako druhý nejlepší dospělý pes. JCh. Eva od Strážců hor získala ocenění výborná 2.

Výsledky Strážců hor z výstavní sezóny 2018

Úspěchy Strážců hor na Světových a Evropských výstavách

MVP České Budějovice

Danger BOB CB 2018

Na mezinárodní výstavě psů všech plemen v Českých Budějovicích byli 7.10.2018 předvedeni 3 Strážci hor. V krátkosrsté varietě se stal vítězem plemene (BOB) JCh. JWW. WW. Danger od Strážců hor. V dlouhosrsté variietě mladá Gloria Wild od Strážců hor získala titul nejlepší mladý (BOJ) a je novým českým Junior šampionem. JCh. Eva od Strážců hor získala CAC a r.CACIB.

Výsledky Strážců hor z výstavní sezóny 2018

MVP Tulln, Rakousko

Danger BOB 2018

Na mezinárodní výstavě psů v rakouském Tullnu byl v neděli 30.9.2018 JCh. JWW. WW. Danger od Strážců hor hodnocen jako vítěz plemene (BOB). Posuzovala slovenská rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková.

Výsledky Strážců hor z výstavní sezóny 2018

Speciální výstava Žamberk, CZ

Danger BIS Žamberk 2018

IV. ročník Speciální výstavy svatobernardských psů v Žamberku se uskutečnil v sobotu 15. září 2018. Rekordní počet 84 bernardýnů z 10 zemí přiletěla posoudít rozhodčí z Irska paní Ann Long-Doyle. Poprvé během čtyř let výhrál celou výstavou krátkosrstý bernardýn a poprvé to byl náš odchovanec. Titul BEST IN SHOW získal JCh. JWW. WW. Danger od Strážců hor. Dále byla velmi úspěšná mladá dlouhosrstá fena Gloria Wild od Strážců hor, která se stala nejlepším mladým v dlouhosrsté varietě (BOJ). Děkuji všem z vás, kteří jste na výstavě předvedli naše odchovance ať už jste vyhráli nebo nikoliv. Rád jsem viděl tolik našich "dětí" pohromadě.

NVP Olomouc, CZ

Eva BOB Olomouc 2018

2. září 2018 se na národní výstavě psů v Olomouci předvedly dvě dlouhosrsté feny z naší chovatelské stanice. Poprvé ve třídě mladých byla vystavována Gloria Wild od Strážců hor, která získala CAJC a BOJ (Nejlepší mladý). JCh. Eva od Strážců hor, která nastupovala ve třídě otevřené získala titul BOB (vítěz plemene).

Výsledky Strážců hor z výstavní sezóny 2018

MVP Mladá Boleslav

Danger BIG 2 MB 2018

Na mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi byli 26. srpna 2018 předvedeni čtyři Strážci hor. Posuzovala přísná a velmi precizní rozhodčí ze země původu paní Lisbeth Mach. O to více si vážím ocenění všech našich jedinců, které posuzovala. Zvláště potom udělení titulů vítěze plemene z obou variet pro naše odchovance. V krátkosrstých BOB získal JCh. Danger od Strážců hor a v dlouhosrstých JCh. Eva od Strážců hor. Danger se skvěle předvedl i v závěrečných soutěžích, kde získal 2. místo ve II. FCI skupině - BIG 2 od maďarského rozhodčího.

MVP Bratislava, Slovensko

Eva BOB Bratislava 08/2018

Na mezinárodní výstavě psů všech plemen ve slovenské Bratislavě (18. srpna 2018) byla dlouhosrstá fena JCh. Eva od Strážců hor oceněna titulem Best Of Breed - Vítěz plemene. Posuzoval maďarský rozhodčí p. Zoltán Bafia.

Úspěchy Strážců hor na výstavách v roce 2018

Světová výstava psů Amsterdam, Holandsko

Danger World Winner 2018 kynoweb

World Dog Show - Na světové výstavě psů všech plemen v Amsterdamu byli předvedeni dva Strážci hor, krátkosrstý Danger a dlouhosrstá Eva. Jsem moc rád, že jsem se celé akce jako chovatel také osobně účastnil. Byl to pro mne neuvěřitelně krásný a emoční zážitek. JCh. Danger od Strážců hor se svým majitelem Honzou Bendlem vyhrál v pouhých 18 měsících z mezitřídy titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2018. Nakonec získal z rukou finského rozhodčího Kimmo Mustonen i titul vítěz plemene - BEST OF BREED. Moc si takového výsledku vážím. Danger se navíc zapsal do historie jako první český bernardýn, který dokázal vyhrát titul světového vítěze mladých i dospělých (Světovým vítězem mladých se stal v roce 2017 v Německu v Lipsku).

Kompletní výsledky Strážců hor z WDS 2018

Všichni naši světoví a evropští vítězové

NVP Mladá Boleslav

Danger BIG MB 2018

Na národní výstavě psů v Mladé Boleslavi bylo v neděli 15. července 2018 předvedeno 6 Strážců hor. Nejúspěšnější z nich byl JCh. JWW. Danger od Strážců hor, který se stal vítězem plemene (BEST OF BREED) a v závěrečných soutěžích zvítězil v rámci II. FCI skupiny (BEST IN GROUP). Jako nejlepší krátkosrstá fena (BEST OF OPOSSITE SEX) byla hodnocena JCh. Carolina do Strážců hor.

Výsledky dalších Strážců hor najdete zde.

MVP Pärnu, Estonsko

Danger Parnu 2018 III

JCh. JWW. Danger od Strážců hor byl vystavován 7. - 8. července 2018 na dvou mezinárodních výstavách v Pärnu v Estonsku. Po oba dva dny byl rozhodčími ze Španělska a Ukrajiny hodnocen jako nejlepší mladý (Junior BOB) a také vítěz plemene (BOB). Již v sobotu splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion Estonska.

Podrobnosti z výstav zde.

Posuzování ve Finsku

Bylo mi ctí přijmout pozvání k posuzování Speciální výstavy bernardýnů ve Finsku. Z přihlášených 75 psů a fen jsem udělil titul BEST IN SHOW dlouhosrsté feně Kleinbarons Midnight Stardust.

Finland BIS 2019
Posuzování ve Švýcarsku

Měl jsem tu velikou čest posuzovat Klubovou výstavu bernardýnů v zemi původu ve Švýcarsku. Za absolutního vítěze výstavy jsem vybral krátkosrstou fenu Ch. Ivy du Val du Morakopf.

Judging Lotzwil BIS 2019
FB
Anicka and puppy
Lord and me
Dánsko ikona
Milan ikona
Lord ikona
Chelsea ikona
Natalie ikona
Hanah ikona
Pes
My36
My35
Frajer ikona
Otík ikona
Otík´s children
Otík shows
Otík movie
Ocka

Milan Plundra

Vytvořte si vlastní štítek

CMKU
z Dobruské stáje

 

 
Copyright © 2010 - 2018 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.