Bernardýni
 
 
 

Národní výstava psů Klatovy

For Me JBIG NVP Klatovy 2024

V neděli 30. června 2024 jsme na Národní výstavě psů v Klatovech vystavovali naše dva odchovy. I přes úmorné vedro jsme jim dokázali zajistit dobré zázemí a oni se na oplátku předvedli výborně nejen v postoji, ale i v pohybu. Krátkosrstý pes C.I.B. Viktor od Strážců hor získal jako vítěz plemene svůj 40. titul BOB a v závěrečných soutěžích se umístil na 2. místě ve II. FCI skupině.

Skvěle náš chov reprezentovala také krátkosrstá fena JCh. JWW. For Me od Strážců hor, které byla nejprve v kruhu hodnocena jako nejlepší mladý plemene a nejlepší fena. V závěrečných soutěžích zopakoval svůj úspěch z minulého týdne. Nejprve vyhrála titul JUNIOR BEST IN GORUP jako nejlepší mladý jedinec ze II. FCI skupiny a následně ji patřil titul JUNIOR BEST OF DAY pro nejkrásnějšího mladého psa ze všech plemen daného výstavního dne. Nakonec odcházela také s titulem RESERVE JUNIOR BEST IN SHOW jako 2. nejkrásnější mladý pes celé Národní výstavy psů v Klatovech.

Mezinárodní výstava psů Brmo

For Me JBIG Intercanis 2024

Na Mezinárodní výstavě psů všech plemen v Brně byli vystaveni čtyři Strážci hor. Vítězem plemene v krátkosrsté varietě se stal rozhodnutím poslkého rozhodčího pana Andrzeje Szutkiewicze pes C.I.B. Viktor od Strážců hor. Za nejlepšho mladého a zároveň nejlepší fenu byla hodnocena JCh. JWW. For Me od Strážců hor. Této roční feně se dařilo i v závěrečných soutěžích, kde se nejprve stala nejlepším mladým jedincem II. FCI skupiny (JBIG), potom vyhrála titul Junior Best Of Day pro nejlepšího mladého ze všech plemen daného dne. A nakonec ji patřil také titul RESERVE JUNIOR BEST IN SHOW pro 2. nejlpešího mladého jedince celé výstavy. For Me od Strážců hor tak dokázala zopakovat svůj úspěch z Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích.

Výsledky Strážců hor

WUSB Show Martigny, Švýcarsko

Xola WUSB 2024

Na světové výstavě bernardýnů v Martigny ve Švýcarsku jsme předvedli dva naše krátkosrsté bernardýny. Ve třídě otevřené to byla fena JCh. Xola od Strážců hor, která byla hodnocena jako výborná 4 z celkem 19 fen. V dalším kruhu byl vystaven ve třídě štěňat pejsek Valter De La Maison Des Tartarin, pro kterého to byla výstavní premiéra. Valter získal známku velmi naděný 2 z celkem 5 pejsků.

Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Viktor BOB Litoměřice 2024

V neděli 26. května 2024 bylo předvedeno 5 Strážců hor na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích. Krátkosrstý pes C.I.B. Viktor od Strážců hor byl vybrán za vítěze plemene (BOB). Krátkosrstá fena JCh. JWW. For Me od Strážců hor získala mimo jiné tituly BOJ a BOS. Dařilo se také dlouhosrsté feně Ch. CIB-J. Bině od Strážců hor a svoji premiéru na výstavě měla dorostenkyně Glory od Strážců hor.

Výsledky Strážců hor

Světová výstava psů Zagreb, Chorvatsko

Umberto World Winner 2024

Největší událost letošního roku, Světovou výstavu psů všech plemen, hostilo Chorvatsko. Bernardýni byli posuzováni v neděli 28.4.2024 p. rozhodčím Enricem Drudi ze San Marina. Náš tým předvedl tři Strážce hor, kteří dosáhli fantastických úspěchů.

WDS Zagreb 2024

Nejprve se ve třídě otevřené představil krátkosrstý pes C.I.B. BISS. JBISS. Umberto od Strážců hor, který svoji třídu vyhrál a získal čekatelství CAC. Ve třídě šampionů zvítězil další náš pes C.I.B. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktor od Strážců hor a i on získal CAC. Tito dva psi spolu nastupovali o CACIB a především o titul Světového vítěze. Po krátké chvíli jsme zjistili, že třetího soupeře mít nebudeme, protože pan rozhodčí v mezitřídě udělil dvě dikvalifikace a pes, který mezitřídu vyhrál měl známku pouze velmi dobrou. V tu chvíli jsme se na sebe s Honzou podívali a oběma nám v hlavě proběhlo, že tím pádem bude titul Světový vítěz patřit skutečně jednoumu z našich "kluků". Předvedli jsme je v postoji a potom v pohybu a pan rozhodčí se nakonec rozhodl udělit CACIB a titul Světový vítěz 2024 do třídy otevřené Umbertovi. Viktor následně získal res.CACIB a pomyslně bychom mohli říct, že je vice Světový vítěz. Byl to skutečně krásný pocit, když jsme zjistili, že ze všech dospělých psů v silné konkurenci jsou ti nejlepší dva Strážci hor.

For ME Junior World Winner 2024

Tím naše úspěchy na Světové výstavě v Záhřebu nekončily. Ve třídě mladých nám nastupovala ještě krátkosrstá fena JCh. For Me od Strážců hor, kterou jsme svěřili mladé, teprve třináctileté slečně. A k naší obrovské radosti tato dvojice zvítězila a se známkou výbornou jim patřil nejen CACIB-J, ale především titul Světový vítěz mladých. For Me touto výstavou také splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy mladých.

Výsledky Strážců hor na výstavách 2024

Všichny naše Světové vítězové najdete zde

Klubová výstava Žamberk

Viktor BIS Klubovka 2024

V sobotu 20. dubna 2024 se konala Klubová výstava svatobernardsýkých psů v Žamberku. Přihlášeno bylo 64 bernardýnů ze 4 zemí a na výstavě bylo předvedeno 15 Strážců hor. Svůj úspěch z loňského roku zopakoval i letos krátkosrstý pes C.I.B. Viktor od Strážců hor, který se stal absolutním vítězem celé výstavy a patřil mu titul BEST IN SHOW. Velmi pěkného úspěchu dosáhla krátkosrstá fena JCh. For Me od Strážců hor, která získala titul JUNIOR BEST IN SHOW pro nejlepšího mladého bernardýna výstavy. Děkujeme všem majitelům našich odchovů za účast.

Výsledky Strážců hor z výstav 2024

Kompletní výsledky a fotografie z Klubové výstavy

Vítáme nové Strážce hor

Vrh J3 2024

V sobotu 13. dubna 2024 se nám narodila dlouhosrstá i krátkosrstá štěňátka ze spojení dvou krátkosrstých rodičů. Otcem vrhu je pes našeho chovu C.I.B. BISS. JBISS. Umberto od Strážců hor a matkou je fena importovaná z Ukrajiny JCh. BISS. Perla Carpathian Saints. Perla je mimo jiné také matkou našeho v současnosti nejúspěšnějšího bernardýna Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktora od Strážců hor.

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

For ME JBOD České Budějovice jaro 2024

Čtyři Strážci hor byli prezentováni v nedlěi 14. dubna 2024 na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. Obrovskou radost nám udělala teprve 11měsíční krátkosrstá fena JCh. FOR ME od Strážců hor, která byla nejprve hodnocena jako nejlepší mladý v plemeni (BOJ). Později zvítězila jako nejlepší mladý jedinec II. FCI skupiny (JBIG) a následně ji z rukou slovenského rozhodčího p. Tibora Havelky patřil i titul JUNIOR BEST OF DAY (nejlepší mladý výstavního dne). O titul absolutního vítěze mezi mladými naši fenku sice připravil vítěz soboty, australský honácký pes, ale i tak nám to neubralo na roadosti z poháru pro RESERVE JUNIOR BEST IN SHOW.

Výsledky Strážců hor v roce 2024

Vítáme nové Strážce hor

Vrh I3 2024a

V pondělí 8. dubna 2024 se nám narodila dlouhosrstá i krátkosrstá štěňátka po psovi našeho chovu Ch. BIS. BISS. JBIS. JBISS. Viktorovi od Strážců hor z feny importované z polska Floo Wielkopolski Bernardyn.

Národní výstava psů Swiebodzice, Polsko

Viktor Swiebodzice 2024

Na národní výstavě psů v Swiebodzice v Polsku byli vystaveni tři Strážci hor. V krátkosrsté varietě získal svůj další titul BEST OF BREED (vítěz plemene) krátkosrstý Ch. Viktor od Strážců hor.

Výsledky Strážců hor

Národní výstava psů Brno - Špilberka

Viktor BOB Špilberka 2024

Na národní výstavě psů v Brně byli v neděli 17. března 2024 z celkového počtu 19 bernardýnů předvedeni 4 Strážci hor. Mezi krátkosrstými získal titul BOB (vítěz plemene) Ch. Viktor od Strážců hor, kterému se dařilo v závěrečných soutěžích, kde se umístil na 2. místě (BIG 2). Řadu našich šampionů rozšířila dlouhosrstá fena Ch. Blanka od Strážců hor, které po získání čtvrtého čekatelství CAC náležel titul Český šampion.

Výsledky Strážců hor

3x Mezinárodní výstava psů Nitra, Slovensko

Viktor BIG Nitra 2024

NITRADOG Pribina Cup - Opravdový maraton tří mezinárodních výstav jsme absolvovali ve dnech 16. - 18. února 2024 v Nitře. Na výstavách byli předvedeni tři krátkosrstí Strážci hor, kteří dosáhli skvělých úspěchů a jsme na ně moc pyšní. Dařilo se nejen Viktorovi :)

For Me JBIG 3 Nitra 2024

Poprvé ve třídě mladých se předvedla teprve devítiměsíční fena For Me od Strážců hor. Po všechny tři dny získala CAJC a CACIB-J a byla hodnocena jako nejlepší mladý plemene (BOJ). V pátek a v neděli ji patřil i titul BOS. Během těchto třech výstav se stala Slovenským šampionem mladých. V pátek byla vybrána mezi nejlepších 5 Juniorů II FCI skupiny a v neděli se ji podařilo dostat až "na bednu", když se umístila v závěrečných soutěžích na 3. místě (JBIG 3).

Viktor BIG 2 Nitra 2024

Ch. Viktor od Strážců hor získal po všechny tři dny CACIB a také titul BOB pro vítěze plemene. Dařilo se mu i v závěrečných soutěžích, kde se v pátek umístil na 2. místě v rámci II. FCI skupiny a v neděli tuto skupinu vyhrál a patřil mu titul BEST IN GROUP. Zároveň se domů vracel jako nový Grand Šampion Slovenska.

Výstavní úspěchy Strážců hor 2024

2x Mezinárodní výstava psů Brno

Viktor movement DUO CACIB Brno sobota 2023

Náročný víkend po vyhlášení Psa roku a soutěži Šampion šampionů pokračoval 27.-28. ledna 2024 v Brně dvěmi Mezinárodními výstavami. V sobotu i v neděli bylo vystaveno několik Strážců hor. Po oba dva dny se stal vítězem plemene (BOB) krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor, který se také po oba dva dny umístil v závěrečných soutěžích na 4. místě ve II. FCI skupině. Po mateřské přestávce byla v kruhu také předvedena krátkosrstá fena Ch. Vally od Strážců hor. Oba dva dny ji byl udělen CACIB a již v sobotu splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona krásy. Mimo jiné nedělní výstavou se stala novou Českou šampionkou také krátkosrstá fena Ch. Bella od Strážců hor.

Šampion šampionů Brno

Viktor BIG 2 ŠŠ Brno 2024 II

Na soutěži Šampion šampionů, která se uskutečnila v Brně v pátek 26. ledna 2024 se výborně prezentoval krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor. Jako vítěz plemene postoupil z prvního kola a následně se umístil na 2. místě ve II. FCI skupně.

Pes roku & Junior roku 2023 - ČMKU

Viktor pes roku 2023

V pátek 26. ledna 2024 proběhlo na výstavišti v Brně vyhlášení soutěže Pes roku & Junior roku 2023. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje ČMKU a započítavají se do ní výsledky ze všech národních a mezinárodních výstav pod hlavičkou ČMKU v daném roce. Fantastického výsledku dosáhl krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor, který se stal suveréním vítězem v rámci II. FCI skupiny a celkově se umístil na 2. místě v rámci všech plemen. Dlouhosrstá fena Ch. CIB-J. Bina od Strážců hor se umístila na 4. místě v soutěži Junior roku 2023 ze všech plemen.

2x Mezinárodní výstava psů Bratislava, Slovensko

Bina BOB Blava 2024

Dlouhosrstá fena Ch. CIB-J. Bina od Strážců hor se ve slovenské Bratislavě zúčastnila také dvou mezinárodních výstav (20.-21. ledna 2024). Na obou dvou výstavách byla hodnocena jako vítěz plemene (BOB) a navíc se domů vracela s titulem Slovenský šampion. V sobotu byla také předvedena krátkosrstá fena Queni od Strážců hor a také ona se stala vítězem plemene.

Šampion šampionů Bratislava, Slovensko

Bina JBIG ŠŠ Bratislava 2024

V pátek 19. ledna 2024 se uskutečnila v Bratislavě Victory Show a následně Šampion šampionů. Naši chovatelskou stanici skvěle reprezentovala dlouhosrstá fena Ch. CIB-J. Bina od Strážců hor, která získala nejen titul Junior Victory Winner, ale zvítězila taky mezi mladými ve II. FCI skupině a patří jí titul Junior Best In Group.

Národní výstava psů Brno

Viktor BIG Brněnka 2024

Výstavní sezónu 2024 zahájili Strážci hor na Národní výstavě psů všech plemen v Brně. Nejúspěšnějším našim odchovancem na výstavě byl krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor, který získal titul BEST OF BREED (již svůj 30. titul vítěze plemene) a v závěrečných soutěžích zvítězil ve II. FCI skupině s titulem BEST IN GROUP.

Výsledky a fotografie z výstav 2024

Mezinárodní výstavy psů v Praze

Viktor BIG 3 TrioCACIB Praha 2023

TrioCACIB Praha byly tři mezinárodní výstavy psů v Praze. Náš odchovanec Ch. Viktor od Strážců hor se zúčastnil dvou z nich a po oba dva dny se stal vítězem plemene (BOB). Již sobotní výstavou splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona krásy. V neděli se mu dařilo také v závěrečných soutěžích, kde se umístil na 3. místě ve II. FCI skupině (BIG 3). V sobotu byla předvedena také krátkosrstá fena Ch. Ursa Maior od Strážců hor, která získala svůj první CACIB a byla hodnocena jako nejlepší fena v plemeni.

Výsledky a fotografie z výýstav 2023

Národní výstava psů Brno

Viktor Vánočka BOB 2023

Na Národní výstavě psů v Brně byli vystaveni tři Strážci hor. V krátkosrsté varietě zvítězil a titul BEST OF BREED (vítěz plemene) získal Ch. Viktor od Strážců hor. Dařilo se mu i v závěrečných soutěžích kde se umistil na 3. místě (BIG 3) mezi nejlepšími psy II. FCI skupiny.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

Danger & Viktor od Strážců hor

Danger a Viktor

Našimi nejkrásnějšími odchovanci jsou krátkosrstí psi Danger od Strážců hor a Viktor od Strážců hor. Jedná se o otce se synem a zde jsou společně na aktuální fotografii ve věku 6,5 let (Danger) a 2,5 let (Viktor). Viktor je již čtvrtou generací v řadě našich odchovanců (Viktor od Strážců hor -> Danger od Strážců hor -> Lejla od Strážců hor -> Elisabeth od Strážců hor). Zároveň oba dva psi nesou krev našich dříve nejúspěšnějších psů a to Dallase od Strážců hor a Tyronica Born For Winning.

Mezinárodní výstava České Budějovice

Viktor BOD

Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor dosáhl mimořádného úspěchu na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Nejprve byl hodnocen jako vítěz plemene (BOB) a potom v odpoledních soutěžích zvítězil ve II. FCI skupině (BIG) a následně se stal Nejkrásnějším psem výstavního dne (BOD). Nakonec získal titul RESERVE BEST IN SHOW jako 2. nejkrásnější pes celé Mezinárodní výstavy z celkového počtu 2.582 psů.

Výstavy Strážců hor 2023

Klubová výstava Žamberk

Viktor BIS KV Žamberk 2023

Na Klubovou výstavu svatobernardských psů v Žamberku bylo přihlášeno 61 bernardýnů ze 6 zemí. Z našeho chovu bylo předvedeno 13 Strážců hor. Posuzovala rozhodčí ze Slovisnka paní Alenka Černe Sedej. Ta vybrala za vítěze plemene v krátkosrsté varietě a později také za absolutního vítěze celé výstavy krátkosrstého psa Ch. Viktor od Strážců hor, který tak dva dny po sobě získal titul BEST IN SHOW. V dlouhosrsté varietě získala titul BEST OF BREED fena Blanka od Strážců hor, pro kterou to byla na výstavách v Žamberku premiéra. Naše krátkosrstá fena JCh. Xola od Strážců hor byla hodnocena jako Nejlepší fena a získala také titul BOS. Anička se umístila s Ch. Umbertem od Strážců hor na 1. místě v soutěži Mladý vystavovatel (stejně jako při Speciální výstavě) a s krátkosrstou fenečkou For Me od Strážců hor vyběhala titul BIS ŠTĚNĚ.

IX. Speciální výstava Žamberk

Viktor BIS SV Žamberk 2023

Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor vyhrál celou IX. Speciální výstavu svatobernardských psů v Žamberku a panem rozhodčím Kevinem Youngem z Jihoafrické republiky mu byl udělen titul BEST IN SHOW z celkového počtu 58 bernardýnů. Na Speciální výstavě bylo předvedeno celkem 12 našich odchovanců. Dařilo se i dalším. Coco Chanel od Strážců hor žijící v Estonsku získala např. titul Nejlepší dorost výstavy. Děkuji všem majitelům našich odchovů za pěknou prezentaci.

Strážci hor na výstavách 2023

Mezinárodní výstava psů Klatovy

Viktor BOB Klatovy 2023

Na Mezinárodní výstavě psů v Klatovech se v neděli 17. září 2023 prezentovali v kruhu dva krátkosrstí Strážci hor. Ch. Víktor od Strážců hor získal svůj další CACIB a také titul BOB pro vítěze plemene. Fena Ursa Maior od Strážců hor na této výstavě získala svůj čtvrtý CAC a je tak novou Českou šampionkou.

Výstavy Strážců hor 2023

Mezinárodní výstava psů Olomouc

Viktor BIG 2 Olomouc 2023

Na Mezinárodní výstavě psů v Olomouci se v neděli 10. září 2023 předvedli 3 Strážci hor. Nejlépe se dařilo krátkosrstému psvi Ch. Viktorovi od Strážců hor, který byl hodnocen jako vítěz plemene (BOB) a odpoledne se umístil také na 2. místě ve II. FCI skupině (res. BIG). Mladá krátkosrstá fena JCh. Bella od Strážců hor touto výstavou dodělala již svůj čtvrtý šampionát mladých (JCIB, JCH CZ, JCH SK, JCH CRO) a zároveň byla hodnocena jako nejlepší fena (BOS).

Výsledky výstav 2023

Světová výstava psů Ženeva, Švýcarsko

Umberto WDS 2023

Na Světovou výstavu psů ve Švýcarské Ženevě bylo přihlášeno 58 bernardýnů (31 krátkosrstých a 27 dlouhosrstých) z celkem 15 zemí. Chov bernardýnů z České republiky jsem se svými dvěma odchovy reprezentoval pouze já. Bernardýni byli posuzováni rozhodčím ze Slovinska panem Štefanem Šinko. Nejprve jsem vystavoval Ch. Umberta od Strážců hor, který zvítězil ve třídě otevřené a získal CAC (4 psi ve třídě). Následně jsem předváděl ve třídě šampionů Ch. Viktora od Strážců hor, který získal v konkurenci 6 psů známku výborná 2, res. CAC. Potom jsem s Umbertem běhal o titul Světového vítěze s vítězným psem z mezitřídy a ze třídy šampionů. Nakonec nám o fous vítězství uteklo a patřilo švýcarskému bernardýnovi ze třídy šampionů. Hned za ním se umístil náš Umberto, který získal res.CACIB.

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Viktor BOD MVP MB 2023

Na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi byli v neděli 20. srpna 2023 vystaveni tři Strážci hor. Krásného výsledku dosáhl krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor, který byl nejprve hodnocen jako vítěz plemene (BOB), v závěrečných soutěžích vyhrál nejlepšího psa ze II. FCI skupiny (BIG). Potom se stal nejkrásnějším psem výstavního dne s titulem BEST OF DAY a nakonec mu patřil také titul RESREVE BEST IN SHOW pro 2. Nejkrásnějšího psa celé mezinárodní výstavy z celkového počtu 3330 psů. Děkuji všem, kteří na místě Viktorovi hlasitě fandili a klukům za super předvedení.

Výsledky výstav 2023

Mezinárodní výstavy psů Druskininkai, Litva

Viktor BIS Litva 2023

Ani nevím jak začít a popsat neuvěřitelný zážitek ze tří mezinárodních výstav v Litvě, kterých jsme se zúčastnili ve dnech 4. - 6. srpna 2023. Vyjeli jsme na výlet a přáním bylo dovézt dva nové Šampiony Litvy pro naše krátkosrsté kluky Ch. Umberta od Strážců hor a Ch. Viktora od Strážců hor. To se nám povedlo. Po všechny tři dny nám patřil i titul BEST OF BREED. Neděle se však stala nezapomenutelnou, když Ch. Viktor od Strážců hor nejprve vyhrál II. FCI skupinu s titulem BEST IN GROUP a na konec získal také titul BEST IN SHOW pro absolutního vtěze celé mezinárodní výstavy z celkového počtu 1150 psů. Všechna vítězství naši psi získali z rukou zahraničních rozhodčích. Velmi si vážím tohoto úspěchu a děkuji všem, kteří nám fandí. Ne vždy je chov psů pohádka, často spíš cesta trnitá. Ale tohle jsou chvíle, kdy si říkám, že to stojí za to a mám další motivací jít dál a snažit se ještě více.

Výsledky z výstav 2023

Mezinárodní výstava psů Opole - Moszna, Polsko

Xola BIG 4 Opole 2023

V pátek 28. července 2023 jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Polsku na krásném místě na zámku Moszna. Titul BOB pro vítěze plemene si v obou varietách odnesli Strážci hor. V krátkosrsté varietě vyhrála naše fena fena JCh. Xola od Strážců hor a v dlouhosrsté varietě mladá JCh. Bina od Strážců hor. Xole se dařilo také v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 4. místě ve II. FCI skupině (BIG 4). Úspěšný byl také krátkosrstý pes Ch. Umberto od Strážců hor, který získal svůj 15. CACIB ze 4. země a touto výstavou splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona krásy. A mladá fena JCh. Bina od Strážců hor touto výstavou splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampiona krásy mladých jako první bernardýn z ČR (tento titul je přiznáván nově).

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Viktor BIG 2 MB 2023

Na Národní výstavu psů v Mladé Boleslavi bylo přihlášeno 22 bernardýnů a z toho bylo 5 od Strážců hor. V kruhu nás posuzoval rozhodčí ze Slovenska pan Tibor Havelka. Nejlépe si vedl krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor, který byl hodnocen jako vítěz plemene - BEST OF BREED. V dlouhosrsté varietě získala titul BEST OF JUNIOR pro nejlepšího mladého v plemeni JCh. Bina od Strážců hor. V závěrečných soutěžích se dařilo opět Viktorovi, kde mu paní rozhodčí Martina Kučerová udělila titul RESERVE BEST IN GROUP.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

Národní výstava psů Klatovy

Viktor BIG Klatovy 2023

Národní výstavu psů všech plemen v Klatovech jsme si maximálně užili. Vystaveni byli čtyři Strážci hor a dva z nich dosáhli velmi pěkných výsledků. Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor byl hodnocen jako vítěz plemene a s titulem BOB postupoval do závěrečných soutěží. Dlouhosrstá mladá fena JCh. Bina od Strážců hor získala titul BOJ pro nejlepšího mladého v plemeni a to bylo i pro ni stupenkou do "závěreček". Tam JCh. Bina od Strážců hor vyhrála II. FCI skupinu mladých s titulem JBIG. Tím naše radost zdaleka nekončila, protože se Ch. Viktor od Strážců hor stal vítězem II. FCI skupiny (BIG). Následně vyhrál i titul BEST OF DAY pro nejlepšího psa výstavního dne. A nakonec získal i titul res. BEST IN SHOW pro 2. nejlepšího psa celé Národní výstavy v Klatovech, na kterou bylo přihlášeno celkem 2.314 psů všech plemen.

Mezinárodní výstava psů Brno

Viktor BOS Brno 2023

Na Mezinárodní výstavu psů Intercanis v Brně bylo přihlášeno 12 bernardýnů a z nich byli 4 od Strážců hor. Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor získal svůj jedenáctý CACIB a titul BOS. Touto výstavou je také névý Českým Grandšampionem. V dlouhosrsté varietě se dařilo zejména mladé feně JCh. Bina od Strážců hor, které patřil titul mimo jiné BOJ a BOS.

Výstavy Umag, Chorvatsko

Umberto BOB Umag sobota 2023

Do chorvatského Umagu jezdímene nejen na výstavy, ale zároveň vždy také na pár dní relaxovat k moři. V letošním roce jsme ve dnech 9.-11. června 2023 předvedli na třech výstavách v Umagu naše dva krátkosrsté odchovance. Posuzovali vždy zahraniční rozhodčí a se dvěma z nich jsme se potkali zcela poprvé. Titul BOB pro vítěze plemene získal po všechny tři dny Ch. Umberto od Strážců hor. Nejlepším mladým plemene a zároveň BOS byla také po všechny tři dny JCh. Bella od Strážců hor, která se vracela domů s titulem Junior šampion Chorvatska.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

MVP Litoměřice

Ercole a Viktor Litoměřice 2023

Na mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích jsme v neděli 28. května 2023 byli úspěšní. Oba dva "kluci", krátkosrstý Ch. Viktor od Strážců hor a dluosrstý Ch. EW. Ercole Wielkopolski Bernardyn, získali titul BEST OF BREED pro vítěze plemene. Třešničkou na dortu byly závěrečné soutěže, kde zvítězil ve II. FCI skupině dlouhosrstý pes Ercole Wielkoplski Bernardyn. Předvedeny v kruhy byly také další dvě naše odchovankyně a i jim se dařilo.

Výsledky a fotografie z výstav

Evropská výstava psů Herning, Dánsko

Viktor EDS 2023

Máme za sebou zase jeden z delších a náročnějších výletů. Konkrétně jsme byli vystavovat tři "kluky" na Evropské výstavě v Dánsku. Krátkosrstý pes Ch. Viktor od Strážců hor vyhrál třídu otevřenou a nakonec získal res.CACIB a ocenění jako 2. nejlepší pes. U krátkosrstých jsme prezentovali ve třídě šampionů ještě Ch. Umberta od Strážců hor, který se umístil v této třídě na 2.místě a celkově byl hodnocen jako 4. nejlepší pes. Mezi dlouhosrsté jsme přivezli Ch. Ercola Wielkopolski Bernardyn, který dopadl ze všech kluků nejlépe. Nejprve vyhrál třídu otevřenou, potom získal titul Evropský vítěz 2023 a nakonec byl vybrán i jako vítěz plemene - BEST OF BREED.

Klubová výstava Němčice

Viktor BIS Klubovka Němčice 2023

Ch. Viktor od Strážců hor se stal v den svých druhých narozenin absolutním vítězem Klubové výstavy v Němčicích, která se uskutečnila 22. dubna 2023. Titul BEST IN SHOW mu ze 76 přihlášených bernardýnů udělil rozhodčí z Finska pan Kimmo Mustonen.

Klubovka 2023 Xola a Viktor

Dařilo se i dalším našim odchovancům. Mimo jiné krátkosrstá fena JCh. Xola od Strážců hor získala titul Klubový vítěz a BOS. Dlouhosrstá fena JCh. Bina od Strážců hor byla hodnocena jako Klubový vítěz mladých a BOJ. Nejkrásnějším veteránem výstavy se stala krátkosrstá fena Ch. Univers od Strážců hor. Děkuji všem, kteří předvedli Strážce hor na Klubové výstavě a těším se na setkání při další výstavě.

Výsledky a fotografie Strážců hor a našich psů

Kompletní výsledky a fotogalerie na stránkách Klubu

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Viktor BOB +CB jaro 2023

V neděli 16. dubna 2023 jsme vystavovali na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Titul Best Of Breed získal mezi krátkosrstými Ch. Viktor od Strážců hor. V dlouhosrsté varietě byla za nejlepšího maldého (BOJ) vybrána naše odchovankyně JCh. Bina od Strážců hor.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

Národní výstava psů Brno

Viktor BIG 4 Špilberka 2023

Čtyři naši odchovanci byli vystaveni v neděli 9. dubna 2023 na Národní výstavě psů všech plemen v Brně. Nejúspěšnější byl krátkosrstý pes Ch. JBISS. JBIS. Viktor od Strážců hor, který jako vítěz plemene získal titul BOB a potom se v závěrečných soutěžích umístil na 4. místě v rámci II. FCI skupiny. Viktor se touto výstavou stal novým Českým šampionem a zároveň Šampionem ČMKU. Dařilo se i mladé dlouhosrsté feně Bině od Strážců hor, která byla hodnocena jako nejlepší mladý (BOJ) a domů se vracela s titulem Český Junior šampion.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

SPRING DANUBE Bratislava, Slovensko

Umberto BOB Bratislava 2023 neděle

Na dvou Mezinárodních výstavách v Bratislavě jsme ve dnech 1. a 2. dubna 2023 předvedli tři bernardýny. Krátkosrstý pes Ch. Umberto od Strážců hor získal po oba dva dny titul BOB (vítěz plemene] a nedělní výstavou se stal Slovenským Grand Šampionem. Krátkosrstá fena JCh. Xola od Strážců hor byla oba dva dny hodnocena jako nejlepší fena plemene (BOS) a získala také 2x CACIB. Dlouhosrstý pes Ch. Ercole Wielkopolski Bernardyn vyhrál v neděli mezi dlouhosrstými a získal titul BOB.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

3x MVP Nitra, Slovensko

Viktor BOB Nitra 2023

Na třech mezinárodních výstavách ve slovenské Nitře byli předvedeni čtyři Strážci hor. Umberto, Viktor a Vally se domů vraceli jako noví Šampion Slovenska. Ypsi nezůstala pozadu a také si zpět vezla titul Junior Šampion Slovenska. Naše kluky jsme prostřídali tak, aby si navzájem nekonkurovali. Titul BOB pro vítěze plemene patřil v pátek a v neděli Ch. Umbertovi od Strážců hor. V sobotu byl BOB udělen Ch. Viktorovi od Strážců hor.

MVP Katowice, Polsko

Umberto BOB Katowice 2023

Po čtrnácti letech jsem opět vystavoval na Mezinárodní výstavě psů v polských Katowicích. Naposledy jsem tam totiž byl s naším Dallasem v roce 2009. Tentokrát jsme s Honzou vystavovali našeho krátkosrstého psa Ch. Umberta od Strážců hor, který byl hodnocen jako vítěz plemene a získal titul BEST OF BREED. Poprvé jsme v kruhu předvedli také naši krátkosrstou fenu Floo Wielkopolski Bernardyn, která byla ten den hodnocena jako nejlepší fena plemene. Na výstavě v dlouhosrsté varietě zvítězil také náš host, kterým je dlouhosrstý pes Ch. Ercole Wielkopolski Bernardyn.

Výsledky a fotografie z výstav 2023

DUO CACIB Brno, CZ

Viktor BIG 5 DUO Brno 2023

DUO CACIB Brno jsou dvě mezinárodní výstavy psů všech plemen, které se konají během jediného víkendu v Brně. První výstava proběhla v sobotu 28. ledna 2023, kde bylo vystaveno 6 Strážců hor. Krátkosrstému psovi Ch. Viktorovi od Strážců hor byl udělen titul vítěz plemene (BOB) od domácí rozhodčí paní Renaty Cepkové. V závěrečných soutěžích ho rozhodčí z Portugalska pan Joao Vasco Pocas vybral na 5. místo ve II. FCI skupině (BIG 5). Ch. Vally od Strážců hor získala další CACIB a navíc je novou Šampionkou ČMKU. Na výstavě se ve třídě mladých poprvé předvedly také dvě sestry Bella a Bina od Strážců hor. Obě dvě se staly nejlepšími mladými ve své varietě. Díky všem za pěknou prezentaci našich odchovanců.

Výsledky a fotografie

Šampion šampionů Praha, CZ

Umberto ŠŠ 2022

V sobotu 14. ledna 2023 se v Praze konala soutěž Šampion šampionů. Zámerně píši soutěž, protože se nejedná o klasickou výstavu, ale soutěž, která má naprosto specifická pravidla. Zúčastnil se ji od nás otec a syn. Konkrétně dlouhosrstý pes Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn a krátkosrstý pes Ch. Umberto od Strážců hor. Oba dva dosáhli slušného výsledku, ale na úmístění mezi prvními v konkurenci celé řady kvalitních psů různých plemen to nestačilo.

Národní výstava psů Brno, CZ

Umberto BOB Olobrno 2023 judge

Pět Strážců hor bylo vystaveno v neděli 8. ledna 2023 na Národní výstavě psů v Brně. Všichni naši odchovanci byli hodnoceni známkou výbornou a získali čekatelství a tituly. Nejvíce se dařilo krátkosrstému psovi Ch. Umberto od Strážců hor, který obdržel titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Umberto se stal zároveň nový Českým šampionem a Šampionem ČMKU. Další, kdo získal titul Český šampion, je krátkosrstá fena Ch. Vally od Strážců hor a dlouhosrstý pes Ch. Theodor od Strážců hor.

Výsledky a fotografie

NVP Třicítka Brno, CZ

Umberto BIG 3 Třicítka 2022

K příležitosti 30. výročí založení ČMKU se konala v Brně Jubilejní Národní výstava psů "Třicítka", na které byli v neděli 4. prosince 2022 předvedeni 4 Strážci hor. Nejúspěšnější z našich odchovanců byl krátkosrstý pes Ch. Umberto od Strážců hor, který zvítězil a získal titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Umberto byl zároveň úspěšný také v závěrečných soutěžích, kde se umístil na 3. místě (BIG 3) ve II. FCI skupině. V dlouhosrsté varietě se dařilo Theodorovi od Strážců hor, který byl hodnocen jako Národní vítěz Jubilení výstavy a získal také titul BOS.

Výsledky a fotografie Strážců hor z výstav v roce 2022

3x MVP Bratislava, Slovensko

Umberto a Zuzka Bratislava 2022

S našimi odchovanci jsme se ve dnech 25. - 27. listopadu 2022 zúčastnili tří mezinárodních výstav psů v Bratislavě. Krátkosrstý pes Ch. JCh. BISS. JBISS. UMBERTO od Strážců hor získal po všechny tři dny z rukou zahraničních rozhodčích titul BEST OF BREED (vítěz plemene) a zároveň se po všechny tři dny dostal v závěrečných soutěžích mezi 6 nejlepších psů ve II. FCI skupině. Teprve devítiměsíční krátkosrstá fena JCh. ZUZKA od Strážců hor byla po všechny dny ohodnocena tituly BOJ a BOS a zároveň je novým Junior šampionem Slovenska.

Výsledky a fotografie Strážců hor z výstav v roce 2022

Maraton výstav v Ženevě, Švýcarsko

Viktor BOB Geneve sobota 2022

Maratonu čtyř výstav, jedné národní a tří mezinárodních, jsme se zúčastnili ve dnech 18. - 20. listopadu 2022 s naším odchovancem Viktorem od Strážců hor. Vystavovat v zemi původu je pro mě vždy trochu něco jiného než kdekoliv jinde. A v mnoha směrech také o něco obtížnější než kdekoliv jinde. O to větší radost mám z výsledků, kterých jsme s Viktorem dosáhli. Na všech čtyřech výstavách byl výborně hodnocen zahraničními rozhodčími z toho dvěmi ze Švýcarska. Na mezinárodní výstavě v pátek a v sobotu získal také ocenění BEST OF BREED (vítěz plemene). Již sobotní výstavou se Viktor stal Šampionem Švýcarska. Toho si velmi vážím.

Výsledky a fotografie z výstav

3x MVP Bratislava, Slovensko

Viktor Blava 2022

Tři mezinárodní výstavy psů hostila ve dnech 28. - 30. října 2022 slovenská Bratislava, kde jsem předvedl naše dva odchovance Viktora a Vally. JCh. JBISS. Viktor od Strážců hor byl vystavován po všechny tři dny a od všech tří rozhodčích získal ocenění BEST OF BREED pro vítěze plemene. JCh. Vally od Strážců hor byla vystavována v pátek a v neděli a po oba dva dny byla hodnocena jako nejlepší fena (BOS).

Výsledky a fotografie Strážců hor z výstav v roce 2022

3x MVP Komárom, Maďarsko

Umberto BIG Komarom 2022

Ve dnech 21. - 23. října 2022 se náš výstavní tým zúčastnil třech mezinárodních výstav v Komárom v Maďarsku. Ch. Umberto od Strážců hor získal po všechny tři dny CACIB a v pátek a v neděli se stal vítězem plemene (BOB). Vynikajícího výsledku dosáhl také v pátek v závěrečných soutěžích, kde zvítězil ve II. FCI skupině (BIG). V neděli se také dostal v závěrečených soutěžích mezi nejlepších 6. JCh. Vally od Strážců hor byla vystavována jen v neděli a tím, že získala CACIB a BOS byl náš cíl výletu splněn do posledního puntíku. Všech krásných výsledků jsme dosáhli z rukou zahraničních rozhodčích.

Výsledky a fotografie z výstav 2022

MVP České Budějovice

Viktor final CB 2022

Na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích bylo v neděli 9. října 2022 vystaveno 6 Strážců hor. Svoji premiéru v kruhu zde měla například dlouhosrstá fenka Ypsi od Strážců hor. Neúspěšnější byl krátkosrstý pes JCh. Viktor od Strážců hor, který získal ocenění BEST OF BREED a v závěrečných soutěžích se umístil na 2. místě ve II. FCI skupině.

Výsledky a fotografie Strážců hor z výstav v roce 2022

Klubová výstava Žamberk

Umberto BIS KV Žamberk 2022

JCh. Umberto od Strážců hor dokázal zopakovat svůj sobotní úspěch a také v neděli 25. září 2022 vyhrál titul BEST IN SHOW Klubové výstavy v Žamberku z rukou rakouské rozhodčí Uschi Eisner. Také nejlepším mladým bernardýnem se stal opět JCh. Viktor od Strážců hor, kterému patřil titul JUNIOR BEST IN SHOW. Děkujeme všem naši přátelům a majitelům našich odchovů za krásný den.

Výsledky a fotografie

Speciální výstava Žamberk

Umberto BIS SV Žamberk 2022

Absolutním vítězem VIII. Speciální výstavy v Žamberku s titulem BEST IN SHOW se stal v sobtou 24. září 2022 krátkosrstý pes JCh. Umberto od Strážců hor. Za nejkrásnějšího mladého jedince výstavy (Junior BIS) vybral rozhodčí z Portugalska pan Ricardo Silva krátkosrstého psa JCh. Viktora od Strážců hor. Monoho dalších úspěchů zíkslali i další Strážci hor a naši bernardýni. Děkuji všem majitelům za předvedení a péči.

Výsledky a fotografie

Národní výstava psů Brno

Danger BIG NVP Brno 2022

Na národní výstavě psů všech plemen v Brně jsem v neděli 9. ledna 2022 zahájil svoji 19. výstavní sezónu. ICh. WW. EW. GCh. JWW. JCh. BISS. Danger od Strážců hor se téměř po dvou letech vrátil do výstavního kruhu ve velkém stylu. Stal se s Honzou Bendlem vítězem plemene (BOB) a v závěrečných soutěžích vyhráli také II. FCI skupinu. Ve třídě mladých jsem poprvé předváděl mladého krátkosrstého psa Umberto od Strážců hor, který byl hodnocen jako nejlepší mladý plemene (BOJ). Ve třídě mladých v dlouhosrsté varietě byl poprvé vystaven náš odchovanec Theodor od Strážců hor, který byl také nejlepším mladým plemene a zároveň získal titul BOS. Na výstavě jsme měli i veteránku Rachel. Více najde na stránce s výsledky výstavy.

Výsledky a fotografie z výstavy

Maraton výstav v Ženevě, Švýcarsko

Lola Geneve final 2021 Lola swiss champion

S krátkosrstou fenou Ch. WW. Lola od Strážců hor jsem během tří dnů (19. - 21. listopadu 2021) absolvoval čtyři výstavy (jednu národní a tři mezinárodní) v Ženevě. Dvakrát se Lola stala vítězem plemene (BOB) a po všechny čtyři výstavy získala od zahraničních rozhodčích švýcarský CAC. Již po sobotní výstavě splnila podmínky a jako první český bernardýn v historii získala titul Švýcarského šampiona.

Výsledky a fotografie z výstav

World Dog Show Brno, CZ

Lola WW 2021 bedna

Týdenní maraton čtyř výstav pro nás končil v sobotu 2. října 2021 Světovou výstavou psů všech plemen v Brně. Bernardýny posuzoval domácí rozhodčí pan Otakar Vondrouš. Já vystavoval pouze naši krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor, která navázala na úspěchy svých předků a z kruhu odcházela s tím nejvyšším hodnocením. Získala titul WORLD WINNER 2021 (Světový vítěz) a BEST OF BREED (Vítěz plemene).

Na výstavě byla předvedena také mladá fena Rhea od Strážců hor, která získala ve třídě mladých známku výborná 3.

Přehled našich Světových a Evropských vítězů

Yustin Šampion Švédska

Yustin CH SWE

Dlouhosrstý pes Yustin od Strážců hor získal CAC a především také titul BOB (vítěz plemene) na Klubové výstavě ve Švédsku. Touto výstavou splnil podmínky a je novým Šampionem Švédska.

MVP MOSZNA

Ulisses BOB Moszna 2024

2x NVP ZAKRZÓW

Krátkosrstý pes JCh. Ulisses od Strážců hor zvítězil a titul BOB pro vítěze plemene získal na Mezinárodní výstavě psů Moszna v Polsku.

Ulisses BOB Zakrzow 2024

Na dvou národních výstavách v Polsku získal náš odchovanec JCh. Ulisses od Strážců hor titul BEST OF BREED (vítěz plemene).

#24 MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY
UMBERTO OD STRÁŽCŮ HOR

Umberto

V pořadí 24. mezinárodní šampion krásy z našeho chovu je krátkosrstý pes C.I.B. Umberto od Strážců hor.

MEZINÁRODNÍ ŠAMPION
KRÁSY MLADÝCH
BINA OD STRÁŽCŮ HOR

Bina JBIG ŠŠ Bratislava 2024

Úplně prvním bernardýnem v České republice, který dosáhl na nový titul Mezinárodního šampiona mladých, se stala dlouhosrstá fena C.I.B.-J Bina od Strážců hor.

FB
Anicka and puppy
Lord and me
Dánsko ikona
Milan ikona
Lord ikona
Chelsea ikona
Natalie ikona
Hanah ikona
Pes
My36
My35
Frajer ikona
Otík ikona
Otík´s children
Otík shows
Otík movie
Ocka

Milan Plundra

Vytvořte si vlastní štítek

CMKU
z Dobruské stáje

 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.