Bernardýni
 
 
 

Victory Show 2012 Bratislava, SK

Přehlídkou 400 psích šampionů 152 plemen z 8 zemí (CZ, SK, I, HUN, A, D, PL, SWE) se stala v sobotu 18. února 2012 nejprestižnější kynologická akce na Slovensku nazvaná VICTORY SHOW. Jako obvykle byla největší účast z České republiky a nechyběli ani Strážci hor.

Na výstavu jsem přihlásil Dallase, který se úspěšně vrátil po roce do výstavního kruhu, a Elisabeth, která i po svém druhém vrhu štěňat dokázala, že i ona může ještě uspět na výstavě :-)

V prvním kole Victory show posuzoval II. FCI skupinu (tedy i bernardýny) rozhodčí z Rakouska p. Otto Schimpf. Výstava byla přístupná pouze pro šampiony (Junior šampiony, Šampiony a Veterán šampiony) a mnohdy byl ve třídě pouze jeden jedinec. Mohlo by se tedy zdát, že budou tituly rozdávány automaticky. V našem kruhu se tak nestalo a udělovaly se známky i velmi dobré (také u bernardýnů). O to více si vážím posouzení a výsledku našich psů, když Dallas získal ocenění výborný 1, CAC (2x), Victory Winner 2012 a Best of King. Elisabeth získala ocenění výborná 1, CAC (2x), Victory Winner 2012 a Best of Queen.

Dallas I Victory Winner 2012 Elisabeth Victory Winner 2012

Do druhého kola Victory show, kde II. FCI skupinu posuzoval český rozhodčí p. Otakar Vondrouš, postupovali všichni jedinci s titulem Victory Winner (psi i feny). Rozhodčí měl za úkoly vybrat 15 nejlepších psů z naší skupiny (naše skupina byla nejpočetnější a postupoval tak nejvyšší počet psů), kteří se kvalifikovali mezi 64 psů postupujících psů do finále na Šampiona šampionů. Mezi 15ti postupujícími byl i náš Dallas.

Dallas Victory Winner 2012

Všech 64 psů resp. jejich vystavovatelů si vylosovalo číslo, se kterým nastupovalo v soutěži Šampion šampionů. Zde proti sobě nastupovali vždy dva jedinci (dle losu) na červené a modré dráze, které systémem KO (systémem vyřazovacím) hodnotili tři rozhodčí ze třech zemí: p. Erwin Deutscher z Rakouska, p. Cristian Stefanescu z Rumunska a p. Miroslav Václavík z ČR. Dallasovi byl jako první soupeř vylosován zástupce VI. FCI skupiny bloodhound. Konkurentem nebyl nikdo menší než samotná šampionka Arosa od Hadího potoka, která se stala viceŠampionem šampionů ČR 2011 a vítězkou Best In Show na letošní MVP v Brně (Sobota). Dallas k mé obrovské radosti v tomto souboji zvítězil jednomyslným rozhodnutím posuzujících (3:0) a postoupil tak mezi 32 nejlepších psů. Do dalšího kola nám byl přiřazen zástupce III. FCI skupiny staffordshire bull terrier. Šampion Harley R.A.C. Popelka se nám stal osudným, když mu Dallas podlehl verdiktem rozhodčích 2:1. Tím pro nás soutěž končila a my jsme spokojení odjížděli domů :)

Celkovým vítězem se stal letos čtyřletý aljašský malamut Ch. Lord Of The Rings Appalachian. 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.